Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

58180_107812255949018_8339113_n Góralka z krwi i kości pochodząca ze stolicy Podbeskidzia Bielska – Białej. Wokalistka, aktorka scen muzycznych, autorka tekstów, choreograf, animatorka zabaw dla dzieci a przede wszystkim od niedawna szczęśliwa mama. Od wczesnych lat (jak sama mama opowiada) Marta przejawiała wielkie zainteresowanie występami na żywo przed publicznością. Zadebiutowała już w wieku 5 lat w przedstawieniu „Szewczyk dratewka” grając w nim rolę „Złej Czarownicy”. W wieku 6 lat rozpoczęła swoją przygodę z tańcem i śpiewem kiedy to stawiała pierwsze kroki w Zespole Pieśni i Tańca BIELSKO i Bielskiej Estradzie. To tutaj właśnie mogła połączyć to co kocha najbardziej – ŚPIEW i TANIEC. Dzięki temu, że wykazywała się wielką muzykalnością postanowiła w wieku 9 lat rozpocząć edukację w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej. Uczyła się tam na najbardziej (jak sama mówi) wdzięcznym i kochanym instrumencie jakim jest – wiolonczela. Przez wszystkie te lata bardzo mocno ukształtowała swoje muzyczne wykształcenie. Ale edukacja muzyczna nie była wystarczająca dla Marty. Pod koniec szkoły oraz członkostwa w zespole była już dojrzałą solistką w zespole Bielsko, tancerką w składzie reprezentacyjnym oraz miała już za sobą wiele koncertów na scenie z różnymi formacjami muzycznymi z Podbeskidzia. Karierę wiolonczelistki postanowiła zakończyć razem z otrzymaniem dyplomu.
W roku 2005 dostała się do Państwowego Policealnego Studium Wokalno – Baletowego w Gliwicach gdzie mogła tylko poszerzyć swoje artystyczne pasje o aktorstwo. Dzięki tej szkole została Aktorem Scen Muzycznych. Zaraz po dyplomie dostała propozycję pracy w Gliwickim Teatrze Muzycznym, współpracowała również  z teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.
Rozpoczęła również pracę z dziećmi prowadząc zajęcia muzyczno-ruchowe w przedszkolach. Wróciła również do szkoły i kontynuowała naukę w Studium Wokalistyki Estradowej przy Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2012 roku założyła wraz z mężem i przyjaciółmi zespół The PLODDERS, zawsze kochała śpiewać i nic tego nie mogło zmienić. Poza śpiewaniem Marta zajmuje się edukacją muzyczno – ruchowo – taneczną dzieci i młodzieży. Jest również animatorką zabaw podczas eventów dla najmłodszych oraz licencjonowaną instruktorką ZUMBA Fitness. 1025860_543136685747208_1808444965_o

To Top